Jak podróżować na motocyklu

0
1236

Czy pamiętasz te nudne rodzinne wycieczki, które odbyłeś, gdy byłeś dzieckiem? Przez kilka dni wsadzano cię z tyłu kombi, zgodnie z harmonogramem rodziców. Teraz masz szansę na wykorzystanie tych nędznych dni i zobaczenie kraju na własnych warunkach. Stany Zjednoczone to idealna kraina do podróżowania motocyklem. Możesz być swoim własnym szefem i wybierać własne przygody na rowerowych wakacjach. Nikomu na otwartej drodze nie odpowiadasz ciężkim wieprzem pod tobą, który spala chodnik. Nic nie ma między tobą a naturą. Ze słońcem na twarzy i wiatrem we włosach możesz mieć intymność z krajobrazem, którego nie można podziwiać w samochodzie, pociągu lub samolocie. Zwłaszcza na amerykańskim Zachodzie istnieje wiele tras do pokonania motocyklem.

Niezwykle popularnym miejscem do jazdy motocyklem jest wybrzeże Pacyfiku. Możesz zacząć w chłodnym powietrzu z Oregonu lub Waszyngtonu i udać się wzdłuż wybrzeża do Kalifornii. Autostrada Pacyfiku jest cudowna, z widokiem na oceaniczne widoki. Uważaj tylko na zrzut – są pewne zakrzywione części drogi. Z Kalifornii możesz jechać rowerem przez pustynię do Las Vegas. Las Vegas Strip to idealne miejsce do zwiedzania na motocyklu. Parking jest bezpłatny i obfity, gdy chcesz wysiąść z roweru i spróbować szczęścia w jednym z wielu kasyn w mieście.

Możesz jeździć rowerem przez Nowy Meksyk, biorąc pod uwagę rozległe płaskowyże i pustynie z tyłu jazdy. Możesz odwiedzić Roswell, miasto, w którym podobno UFO wylądowało w 1947 roku. Sprawdź niesamowite restauracje w Albuquerque i Santa Fe. Zaparkuj rower i zatrzymaj się w wodopoju, aby pochłonąć lokalny smak i składniki. Kuchnia meksykańska może być pikantna. Nowy Meksyk jest także domem dla hrabstwa Lincoln, słynącego z przynależności do Billy the Kidd i jego gangu maruderów. W Nowym Meksyku jest mnóstwo malowniczych kempingów, szczególnie w pobliżu Cloudcroft, gdzie możesz rozbijać obóz w górach i odpocząć przed podróżami następnego dnia. Camping jest idealnym sposobem na zaoszczędzenie na opłatach hotelowych. Możesz kupić lekki namiot i śpiwór, który można łatwo przypiąć do motocykla. Podróżowanie rowerem jest również tańsze niż podróż samochodem, ze względu na wszystkie pieniądze, które oszczędzasz na benzynie.

Jeśli interesuje Cię wojna domowa, na motocyklu jest wiele pól bitewnych. Możesz przejechać przez Wilsona Creek, Pea Ridge i pola bitwy Westport w Arkansas i Missouri. Jeśli jesteś zainteresowany pobytem na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, rozważ zabranie roweru na północ przez granicę. Są piękne przejażdżki przez Kanadę i Nową Szkocję. Pamiętaj tylko, aby lecieć, ponieważ zimą na północy klimat może być bardzo chłodny. Latem pogoda będzie idealna – niezbyt gorąca, ale wystarczająco przyjemna, aby spędzać dni z tyłu motocykla na świeżym powietrzu.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.